Çalıştığımız Projeler

VARYAP MERİDİAN - ATAŞEHİR
VARYAP / VARLIBAŞLAR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN
MERİDİAN’ a AİT ELEKTRİK KUVVETLİ AKIM ve ZAYIF AKIM PROJELERİNİ BİZ ÇİZİYORUZ.VARYAP tarafından “Değişimin başladığı yer” başlığıyla sunulan ve ABD Yeşil Binalar Konseyi LEED sertifikası almak üzere tasarlanmış olan VARYAP MERIDIAN projesi İstanbul’ un yeni finans merkezlerinden Ataşehir de yer almaktadır.

İstanbul şehrinin Boğaziçi’nden, batıda Prens Adaları’na, güneyde Marmara Denizi’ne kadar uzanan panoramik manzarasıyla; rezidans amaçlı beş kule, otel, ofisler ve konferans salonlarıyla, genel kullanım alanları ve park yerleri dahil 410.000m² lik çok amaçlı bir sitedir.
Dünya çapında önem sahip mimarlık firmalarından RMJM/NY’nin sürdürülebilir mimarlık anlayışıyla geliştirdiği tasarım projesinin ardından start alan halen devam etmekte olan elektrik projeleri tarafımızca hazırlanmaktadır.

Rezidans, otel, ofisler, konferans salonları ve sosyal alanlardan oluşan VARYAP MERIDIAN projesinde 13,5 mVA gücünde trafo ve buna eşdeğer %100 yedeklemeli jeneratör gurupları yer almaktadır.

Diğer Projelerimiz

Devam etmekte olan tüm projelerimizi görüntülemek için lütfen tıklayınız.
Biten tüm projelerimizi görüntülemek için lütfen tıklayınız.
EFES'İ AYDINLATTIK: 38 KM KABLO, 6000 ARMATÜR

8000 yıllık Efes Antik Kent'i, gecenin karanlığını deldi...

Türkiye'de hatta dünyada ilk defa bir antik kent tümü ile aydınlatıldı. İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kentin’nde yürütülen aydınlatma çalışmaları sona erdi.

Efes Antik Kenti’nin akşam karanlık çöktükten sonra da, yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilebilmesi için geliştirilen aydınlatma çalışmalarına 2004’ün Mayıs ayında başlanmıştı. Bir sene kadar süren aydınlatma projesi çalışması tamamlanınca projeler İzmir Anıtlar Kurulu, Avusturya Arkeoloji Enstitüsü ve Selçuk Efes Müzesi tarafından onaylandı ve uygulama safhasına geçildi. Antik kentteki Protokol Yolu, Meryem Ana Klisesi, Tiyatro, Mermer Cadde, Celsus Kitaplığı, Aşağı Agora, Odeon ve Yunan Agora’da aydınlatma çalışmaları başarı ile tamamlandı.


Devamı için lütfen tıklayınız »
Aydınlatma Sempozyumu Videosu

AMASYA HARŞENA KALESİ ve KAYA MEZARLARI AYDINLATMASI

Proje kapsamında Harşena Kalesi, Harşena Dağı, Kral Kaya Mezarları, Yeşil ırmak kenarında bulunan Yalı boyu Konakları yine Yeşil ırmak üzerinde İstasyon köprüsü ile Hükümet köprüsü arasında kalan 4 adet köprünün aydınlatma projesi.

Ören Yeinin Konumu; Amasya kalesi Amasya il merkezinin kuzeyini kaplayan Harşena Dağı üzerinde kurulmuştur. Kalenin Tarihi M.Ö. 4000 ili yıllara kadar uzanmaktadır. Kale birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ( PERSLER, ROMALILAR, PONTUS, BİZANSLILAR, TÜRKLER) Ören yerinin Aydınlatma projeleri tamamlanmış olup ilgili kurumlardan onayları alınmıştır.

Devamı için lütfen tıklayınız»

HASTANELER

Yurt içi ve yurt dışında devam etmekte olan çeşitli boyutlardaki hastane yapılarında %100 yedek enerji prensibine dayanan çalışmalarımızda aydınlatma ve kuvvet tesisatı yanında günümüz teknolojik şartları göz önüne alınarak ameliyathane izole trafolu güç panosu, yangın algılama ve ihbar, acil anons, network, hemşire çağrı, cod blue (acil tıbbi personel çağrısı), hasta yatak başı ünite sistemleri, cctv, tv-uydu ve güvenlik vb. sistemler tasarlanmıştır.

Devamı için lütfen tıklayınız »

DOUBLETREE BY HILTON – AVCILAR

Sonkar Otomotiv A.Ş. tarafından hayata geçirilen proje 25.000m² kapalı alana sahip olup Türkiye’nin ilk yüksek çelik yapılı oteli örneklerinden biri olacaktır. Otel 214 misafir odası, bölünebilir dört parçalı konferans salonları, çok amaçlı salonu, özel ve günlük toplantı salonları, SPA katı, restoran ve açık havuzu ile Avcılar bölgesinin hem markası hem de gösterişli yapısıyla gözdesi olacaktır.

Devamı için lütfen tıklayınız »

İş Ortaklarımız
ESANepd Mühendislik Tüm Hakları saklıdır. Web sitesinde kullanılan görseller ve metinler ESANepd Mühendislik'in izni alınmadan kullanılamaz.
Designed by: OrBiT