Danışmanlık – Serbest Mühendis Müşavirlik ve Denetim Çalışmalarımız

Uygulama Danışmanlığı ve Kontrol Yapıyoruz
Otel, Alışveriş Merkezi, Tower, Banka, Mağaza türü yapıların proje aşamasından uygulama sonuna kadar kontrol ve danışmanlığı yapılmaktadır.


Dedeman Turizm Yatırımcılık
Yaklaşık 25 yıldır tüm Dedeman Otel ve Tesislerinin danışmanlık, proje ve uygulama çalışmalarını yürütmekteyiz.


Tursoy Turizm Yatırımlar
Richmond otellerinin ve özellikle İstanbul Richmond oteline işletme sorumluluğu ile genel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.


EMO
Yılmaz OĞRALI, Serbest Müşavirler Komisyon Başkanlığına seçilmiştir. Bu komisyonda tüm (SMM)'lerin mesleki ve EMO ile olan ilişkilerin çözümlenmesine çalışılmaktadır. Ayrıca SMM'lerin Belediye, Tedaş gibi resmi kurumlardaki uygulamaları konusunda öneriler geliştirilmektedir. Meslektaşlarımızın yilmazograli@yahoo.com adresimize tüm sorun ve sorularını göndermeleri rica olunur


Türk Ekonomi Bankası (TEB)
01 Ocak 2007 tarihi itibariyle başlamış olduğumuz Türk Ekonomi Bankası Şubeleri Elektrik Kontrollük Hizmetleri 2008 yılında da devam etmektedir. 2007 yılında açılan yaklaşık 120 şube ile 2008 yılında açılması hedeflenen yaklaşık 80 şubenin elektrik kontrollüğü birkaç aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar;

1- PROJE KONTROLÜ: Yüklenici tarafından hazırlanan elektrik projelerinin kontrolü ve gerekli düzeltmelerin işaretlenerek şantiyeye aktarılmasını sağlamak,

2- ŞANTİYE KONRTOLÜ:Elektrik uygumla projesine ve şartnameye uygun olarak imalatların gerekli teknik şartlar sağlanarak sahada uygulanmasını sağlamak

3- GEÇİCİ KABUL: İmalatlar tamamlanıp şube müşteri kabulünün ardından elektrik altyapısının çalışırlığını kontrol etmek. Teknik şartnamelerde yer alan özelikler ve markalara uygunluğu gözlemlemek. Kesin hesap dosyasında yer alan imalatların yerinde kontrolü. Geçici kabul tutanağının oluşturulması ve gerekli düzeltmelerin yapılmasının takip edilmesi.

4- KESİN HESAP: Şubede yapılan geçici kabul kontrolü ardından yüklenicinin hazırlamış olduğu kesin hesap dosyası üzerinden imalat ve birim fiyatların kontrolünün yapılarak gerekli düzeltmelerin işaretlenmesi ile evrakların onaylanarak Türk Ekonomi Bankası İnşaat Emlak Departmanı yetkililerine teslim edilmesi.

5- KATİ KABUL: Açılış tarihinden itibaren 1 yılı dolduran ve taşeron garantisi süresi sona eren şubelerin elektrik altyapısı probleminin olup olmadığının tespit edilmesi. Var ise aksaklıkların yükleniciye bildirilerek en kısa sürede sorunun giderilmesini sağlamak ve kati kabul tutanağını hazırlayarak Türk Ekonomi Bankası İnşaat Emlak Departmanı yetkililerine teslim edilmesi.

Elektrik kontrol işlemleri yapılırken öncelikle teknik kurallar ve şartnamelere uygunluk, enerji kesintisinde şube çalışmasının devam etmesi için gerekli sistemin kurulması, güvenlik ve yangın algılama için gerekli önlemlerin alınması, belirlenen şube konsepti ve görsellik, sistemin uzun yıllar ihtiyaçlara karşılık vermesi gibi konular göz önünde bulundurulmaktadır.

ESANepd Mühendislik Tüm Hakları saklıdır. Web sitesinde kullanılan görseller ve metinler ESANepd Mühendislik'in izni alınmadan kullanılamaz.
Designed by: OrBiT